Robootikaring käis Soomes VEX IQ Challenge European Openil

Loomise kuupäev 16.01.2019

Aruküla Põhikooli robootikaringi võistkonnad osalesid 12-13. jaanuaril Soomes esimesel VEX IQ Challenge European Openil Riihimäkil. Osalesid ka võistkonnad Türgist, Tsehhist, Leedust, Soomest ja Eestist, kokku oli võistkondi 24.

Roboti juhtimise oskuse, programmeerimise ja meeskonnaülesande lahendamise kategoorias saavutas võistkond „Aruküla POPID“  Virko ja Ranno 15. koha ja võistkond „Aruküla VEX“ koosseisus Marko ja Uku Andreas 16. koha. Selle võistluse jaoks olid nad eelnevalt täiustanud Robotexi jaoks valminud roboteid, parandanud roboti programmi ning harjutanud robotitega liikumist.

 

Sarnaselt Robotexile oli võistluse eesmärgiks koguda kokku mänguväljakul olevad „suured niidirullid“ ning asetada nad väljaku ühes otsas olevale märgitud alale. Võistlus koosnes kolmest osast. Esimeses ülesandes tuli juhtida puldiga robotit ja tõsta „suured niidirullid“ märgitud alale. Teises osas liikus programmeeritud robot iseseisvalt ja tõstis „suured niidirullid“ märgitud alale ja riputas iseenda väljaku keskel oleva kangi külge rippuma. Kolmandas osas tõstis ta „suured niidirullid“ märgitud alale ja riputas iseenda väljaku keskel oleva kangi külge rippu koos vastasvõistkonnaga.

Jälle kogemuse võrra rikkam! 

Juhendaja, õp Aron Lips

Viimati muudetud 17.11.2021.