Traditsioonid

„LAS JÄÄDA KÕIK MIS HEA, EI SIIS LÕPE KA LAULUD EAL!“

Igal õppeaastal, enam-vähem ühel ja samal ajal, võib õpilaste seas täheldada teatud siginat-saginat-elevust, sest teatakse, et kohe-kohe on kätte jõudmas aeg, et osaleda mõnes põnevas, loovat lähenemist nõudvas, meelelahutuslikus, kuid samas ka võistlusvaimu virgutavas ürituses. Kuupäevad võivad mingil määral küll muutuda ja vahel hüppab mõni üritus ühest kuust teise, aga üldjuhul on läbi terve õppeaasta hulk üritusi, mida oodatakse:

 

September – Algklasside Äripäev ehk siis

1. – 3. klassi õpilased löövad kooli ette (halva ilma korral kooli aulasse) püsti müügiletid ja äritsevad kõikvõimalike põnevate toodetega, olgu need siis maitsvad ampsud või käsitöötooted ning ülejäänud koolipere saab nautida ostlemist ja maiustamist.

 

Oktoober – Sügiskross, Hõimupäev, Õpetajate päev ehk siis

Käiakse Aruküla Terviserajal jooksuvõistlustel, õpitakse midagi uut külla tulnud hõimurahvaste kohta ning 9. klass organiseerib õpilastele ning õpetajatele vahelduseks pisut teistsuguse koolipäeva.

 

November – Võimlemiskavad ja püramiidid ehk siis

5. – 9. klassi tüdrukud peavad rakendama oma oskusi võimlemistarvikute kasutamise osas ning komponeerima muusikalise võimlemiskava, milles oma oskusi demonstreerida ning poisid näitama oma oskusi ehitades inimpüramiide.

 

Detsember – Jõulukontsert (vahel ka laat) ja jõuluhommikud ehk siis

Kõik on oodatud kooli jõulukontserdile, kus astuvad üles kooli koorid jt taidlejad, vahel tehakse teatrit ja on olnud ka suisa muusikal, lisaks valmistub üleüldises jõulusaginas iga klass ühise etteastega lunastama oma kommipakke. Ka õpetajad peavad oma kingikoti ühiselt kätte saama!

 

Jaanuar – ELO laager ehk siis

Uue aasta algus on tavaliselt kogu koolipere jaoks hea ja rahulik, kuid noorteühendus ELO koguneb siiski tihtipeale laagrisse või toimub pealinnapäev, mille raames osaletakse või viiakse läbi erinevaid lõbusaid ja õpetlikke ühistegevusi.

 

Veebruar – Heategevuslik sõbrapäeva loos, stiilinädal, vastlapäev ehk siis

Sõbrapäeva raames toimub mitmeid erinevaid üritusi, nende hulgas iga-aastane heategevusloos, 9. klassi õpilaste poolt või mõne loovtöö raames läbi viidav stiilinädal, sõbrapostkasti teenus, iga klassi sõbralikuma poisi ja tüdruku valimised jmt. Samuti jääb veebruarikuusse 8. klassi poolt korraldatav vastlapäev, mil saab jõudu katsuda erinevates võistlustes, olgu nendeks siis kelguvedu, lumerahvastepall, täpsusvisked, köievedu või tavapärane pikim liug.

 

Märts – Kooli lauluvõistlus ehk siis

Igas vanuses hõbekõrid tulevad kokku, et heliseda, heliseda, heliseda! Edu kooli lauluvõistlusel toob kaasa võimaluse osaleda valla lauluvõistlusel. Käesoleval õppeaastal jõudis meie kooli 6. klassi õpilane välja peagi algavale Laulukaruselli võistlusele!

 

Aprill – Aruküla Kooli Mäng (aastast 1996) ehk siis

Iga-aastane klasside vaheline võistlus erinevates ülesannetes. Ettevalmistatud playboxi esitlused on alati äärmiselt meeleolukad, teise suurema ülesandena tuleb lavastada anekdoot, reklaam või lühinäidend, mis toob samuti kaasa rohkelt lõbu ja nalja. Lisaks veel paar üllatusülesannet, milles on pigem määravaks faktoriks nutikus ja osavad näpud, ning sportlikumat laadi ülesanne, kus samuti on olulisem täpsus kui tugevama jõud ja õigus. Kooli Mäng on vaieldamatult õpilaste lemmiküritus! Playboxide ja lavastuste ettevalmistusperiood on küll paras peavalu, aga lõpptulemus on alati tõestanud, et asi on vaeva väärt!

 

Mai – Kevadkontsert, 9. klasside lõpukell, spordipäev ehk siis

Kevadine muusikaline kingitus kooliperelt kogukonnale, kus õpilased saavad esineda koori või tantsugrupiga, kuid samuti tulevad uuesti lavale Kooli Mängu parimad etteasted ja üles astub ka kooli bänd. 9. klasside tavaõppe lõppu ja eksamiperioodi algust tähistame piduliku aktusega, lõpetajad võtavad hetkeks aja maha, istutatavad ühe puu ning teevad siis lõpuspurdi põhikooli lõpueksamite sooritamiseks. Esimesel eksamipäeval võtavad aja maha aga kõik ülejäänud klassid, ning veedavad päeva staadionil, spordipäeval.

 

Juuni – Töö- ja puhkelaager koostöös Aruküla Noortekeskusega

Peale õppetöö lõppu osalevad paljud õpilased veel ka töö- ja puhkelaagris, mida organiseerib Aruküla Noortekeskus, kutsudes kokku õpilasi kõigist valla koolidest.

 

Traditsioonid. On. Olulised.

 

Kõik muu on ka oluline,

kuid ajalugu näitab, et vilistlastega kokku saades räägitakse siiski peamiselt sellest „Aga kas sa seda mäletad kui sa Kooli mängus Kihnu Virvet/Volkonskit/Üllar Jörbergi/Freddie Mercuryt vmt tegid?“ :)

2018. aasta 5. mail tähistas Aruküla kool oma 155. aastapäeva!!!

Avaldatud 17.07.2018. Viimati muudetud 09.08.2018.