Info alates 1.novembrist kehtima hakkavate uute juhistega seoses Covid19 levikuga

Loomise kuupäev 29.10.2021

Head lapsevanemad! Koolivaheaeg on lõpusirgel. Uuest nädalast hakkame järgima Haridus- ja Teadusministeeriumi juhtnööre seoses Covid19 levikuga!

Selleks, et pidurdada koolikollete teket ning avastada nakatunud võimalikult ruttu, hakkab koolides toimuma alates 1. novembrist kolm korda nädalas õpilaste ja koolitöötajate kiirtestimine.

Tegemist on hõlpsalt kasutatavate testidega, mida saab laps õpetaja juhendamisel ise teha. Tegemist on ninasõõrme eesosast võetava prooviga, mis on mugav ja ei põhjusta lapsele ebamugavust.

Testitegemise õpetuse leiab videojuhisest https://youtu.be/WcaVownyHdk.link opens on new page

Kui selgub, et õpilase testitulemus on positiivne, siis suunatakse õpilane koju ning lapsevanemal palutakse perearsti kaudu broneerida aeg PCR-testile. Kui olete nõus lapse testimiseks SelfDiagnostics testiga ülaltoodud viisil, siis ei pea te eraldi midagi tegema! 

NB!  Kui te keeldute oma lapse testimiseks loa andmisest, siis palun saatke vastav teade hiljemalt 16:00 pühapäeval, 31. oktoobril järgmisel lingil avaneva vormi kaudu, kuhu on märgitud lapse eesnimi, perekonnanimi ning klass (nt Karmen Kaasike, 2.C)

https://lingid.ee/testimisestkeelduminelink opens on new page  

Mida rohkem õppijaid suudame testida, seda suurem on tõenäosus viiruse kolded üles leida ja nakkusahelad katkestada. Ainult kõik ühiselt pingutades saame hoida koolid avatuna ka keerulistes viiruse leviku tingimustes.

***

Maskide osas on alates esmaspäevast tungiv soovitus kanda maske ka koolis, eriti vahetundide ajal koridorides liikudes ja koolibussis ehk olukordades kus puutuvad kokku eri klasside õpilased.

Kui õpilasel on oma mask olemas, siis palume see esmaspäeval talle kaasa anda ja selgitada, vahetundide ajal ühisruumides liikudes tuleb seda kanda!

Kui õpilasel oma maski ei ole, siis õpetajate toast saab tulla endale ühekordset maski küsima. 

***

Samuti uueneb lihtsustatud karantiini kord ning see laieneb alates 1.novembrist  ka huviharidusse ja noorsootöösse.

Valitusse korraldus on leitav järgmiselt lingilt:  https://www.kriis.ee/et/uudised/valitsus-kiitis-heaks-korralduse-covid-19-epideemia-ohjeldamisekslink opens on new page

Uuendatud kord on leitav järgmiselt lingilt: https://www.hm.ee/sites/default/files/juhised_koolidele_ver2_01_11_2021_2.pdflink opens on new page

Lühikokkuvõte uuendatud korrast: https://www.hm.ee/sites/default/files/viiruse-leviku-takistamine-haridusasutustes-kokkuvote.pdflink opens on new page 

Viimati muudetud 03.11.2021.