Hõimupäevade raames tulevad külla Neenetsid

Loomise kuupäev 12.10.2018

Neenetsid Tatjana Lar ja Elena Ufimtseva on üliägedad naise, kes toovad esile põhjala hääled, kasutades väga erinevaid põhjarahvaste muusikainstrumente. On suurepärase linnulaulu ja –tantsu õpetajad, head pedagoogid. Tegelikult võib öelda, et tänavuste hõimupäevade uhkus.

Nad on pärit Jamal’i poolsaarelt, Salehardist. Nad valdavad neenetsite traditsioonilise laulu- ja tantsukultuuri ja õpetavad seda ka Eesti huvilistele Sabatantsu festivalil Tartus  ja Viljandi Pärimusmuusika Aidas toimuvas tantsutoas.

Tatjana Lar on Põhjarahvaste Kultuuride Keskuse metodist, neenetsi folkloori asjatundja ja laulja. Juba 1970ndatel alustatud esinemiste geograafiline mõõde on hämmastav, ulatudes Põhja-Venemaa kaluriküladest New Yorgi ja Tuneesiani välja.

Tatjana ja Elena tulevad kõnelema Aruküla Põhikooli õpilastega 17. oktoobril.

Kohtumine toimub kultuurimajas, orienteeruvalt 3. tunni ajal.

Sellest, millised klassid täpselt üritusest osa saavad võtta, selgub hiljem.

Viimati muudetud 12.10.2018.