Nõustaja

Õpilasnõustaja asub III korrusel, ruumis 305A. Vastuvõtuaeg TEISIPÄEV, KOLMAPÄEV JA NELJAPÄEV 13:00-16:00 (kokkuleppel)

Töökorralduslikus mõttes on vajalik eelnev registreerimine e-maili teel: katre.lamp@arukyla.edu.ee või

telefonil: 53 406 164

Ei ole olemas inimest, kellel poleks kunagi muresid. Vahel on mured suured, vahel väikesed. Ära jää oma murega üksi! Tule ja räägi ja küsi nõu. Õpilasnõustaja ei räägi Sinu muret teistele ega hakka andma arvustavaid hinnanguid. Ta on lihtsalt keegi, kellega oma muret jagada ja nõu küsida.

Õpilastele

Tule ja räägi, kui:

• Oled mures iseenda või oma lähedase pärast või tunned end pidevalt halvasti.

• Sa ei tule enam toime oma igapäevaste kohustustega, nt õppimisega.

• Tunned end üksikuna ja vajad ärakuulamist, mõistmist või tahad end lihtsalt tühjaks rääkida.

• Sul on keerulised suhted kaaslaste, pereliikmete või õpetajatega.

• Sul on raskusi sõltuvustega.

• Oled kaotanud lähedase või on juhtunud midagi muud, millega on raske toime tulla.

• Oled emotsionaale, füüsilise või seksuaalse vägivalla ohver või tead kedagi, kes on.

• Vajad abi enesemääratlemisel või soovid arutada oma tuleviku üle.

Vanematele ja õpetajatele

Õige aeg pöörduda õpilasnõustaja poole on siis, kui:

• Oled mures lapse meeleolu, käitumise või lapse(ga) toimetuleku pärast.

• Lapse käitumine on ootamatult muutunud.

• Oled teinud koostööd kodu ja kooli vahel, kuid mured püsivad. Nii õpetaja kui ka vanem on lapsega rääkinud, aga see pole muutust toonud.

Avaldatud 28.09.2022. Viimati muudetud 21.11.2023.