Oluline

Terviseameti info seoses COVID-19 haiguse levimisega maailmas 28. veebruar Aruküla Põhikool

Tulenevalt epidemioloogilisest olukorrast maailmas, soovitab Terviseamet teavitada ja paluda lastevanemaid, kes käisid puhkamas kinnitatud viirusejuhtumitega riikides, võimalusel viibida koos oma lastega 14 päeva kodus ja jälgida nende tervislikku seisundit.

Vaheaeg on lõppemas ning kooliõpilased, kes koos vanematega käisid reisil, tulevad taas kooli.

Reisil viibinute hulgas on kindlasti ka neid, kes käisid Hiinas, Põhja-Itaalias (regioonid: Lombardia, Veneto, Emilia-Romagna ja Piedmonte), Jaapanis, Singapuris, Lõuna-Koreas, Iraanis, kus nüüdseks on tuvastatud palju koroonaviirusesse haigestunuid.

Kui antud ajavahemikus (14 päeva peale reisilt naasmist) esineb lapsevanemal või lapsel palavikku, köha või hingamisraskusi, siis võtta koheselt ühendust oma perearstiga ning teavitada oma reisist riskipiirkonda.

NB! Hetkeseisu teistest regioonidest, kus on haigusjuhte registreertud, soovitusi ja uusi uudiseid viirsega seotud teemadel

näed siit.

Aruküla Põhikool palub haiguseriskiga õpilaste vanematel võtta ühendust klassijuhatajaga, et kool saaks vajadusel toetada õpilase iseõpet kodustes tingimustes.

Kool on võtnud vastavalt Terviseameti soovitustele tarvitusele hügieeni erinõuded, et tagada keskkonna turvalisus.

Tuletame meelde, et enda kaitsmisel on olulised järgmised elementaarsed juhised:

• Pese tihti käsi

Pese käsi sooja vee ja seebiga ning avalikes kohtades kasuta alkoholipõhist käte desinfitseerimisvahendit. Käte pesemine ja desinfitseerimine tapab kätele sattunud viiruse!

• Järgi hingamisteede hügieeni

Kui aevastad või köhid, siis kata oma suu ja nina ühekordse salvrätiga. Viska see koheselt prügikasti ja puhasta seejärel käed. Kui sul ei ole salvrätikut, kasuta oma varrukat (küünarvarre osa), aga mitte paljast kätt. Suu ja nina katmine takistab pisikute ja viiruste edasilevimist.

NB! Kui aevastad vastu paljast kätt, siis võivad pisikud ja viirused sattuda sinu kaudu teistele inimestele ja esemetele, mida katsud.

• Väldi kontakti

Väldi kontakti (vähemalt 1m) inimestega, kellel on välised haigustunnused - näiteks köha või aevastavad inimesed. Kui seisad haigusnähtudega inimesele liiga lähedal, võid tema aevastamise korral piisknakkuse sisse hingata ja ise ka haigestuda.

Kuna praegu on ka külmetushaiguste leviku periood, siis kõiki tuttavaid ei ole soovitatav kallistada.

• Väldi silmade, nina ja suu katsumist

Pesemata kätega silmade, nina ja suu katsumine suurendab nakatumisvõimalust.

Hooli iseendast ja oma kaaslastest!

Lisainfo https://www.terviseamet.ee/et

näed siit.

• Pese tihti käsi

• Järgi hingamisteede hügieeni

• Väldi kontakti

• Väldi silmade, nina ja suu katsumist

Pesemata kätega silmade, nina ja suu katsumine suurendab nakatumisvõimalust.

Hooli iseendast ja oma kaaslastest!

Lisainfo https://www.terviseamet.ee/et